Ceb 2015 Back to CEB Tournaments 2014
SCHEDULE
STANDING
STATS
ROSTERS
OFFICIALS
LIVE RIMINI
LIVE SAN MARINO


Schedule
Game At time Ballpark Pool Home team Visiting team Final Score Inn Box
Tuesday 31st May
01
14:30
San Marino A VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) Curaçao Neptunus (NED) Curaçao Neptunus (NED) 9 - 14
boxscore
02
15:30
Rimini
B
Kotlarka Praha (CZE) Kotlarka Praha (CZE) Buchbinder Legionaere (GER) Buchbinder Legionaere (GER) 4 - 7
boxscore
03
19:30
San Marino
A
Fortitudo Bologna (ITA) Fortitudo Bologna (ITA) T&A San Marino (SMR) T&A San Marino (SMR) 5 - 3
boxscore
04
20:30
Rimini
B
A.S.D. Rimini (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) L&D Amsterdam (NED) L&D Amsterdam (NED) 2 - 6
boxscore
Wednesday 1st June
06
15:30
Rimini A Curaçao Neptunus (NED) Curaçao Neptunus (NED) Fortitudo Bologna (ITA) Fortitudo Bologna (ITA) 0 - 1
boxscore
05
17:10
San Marino
B
L&D Amsterdam (NED) L&D Amsterdam (NED) Kotlarka Praha (CZE) Kotlarka Praha (CZE) 10 - 2
boxscore
07
19:30
San Marino
A
T&A San Marino (SMR) T&A San Marino (SMR) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) 4 - 3 10
boxscore
08
20:30
Rimini
B
Buchbinder Legionaere (GER) Buchbinder Legionaere (GER) A.S.D. Rimini (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) 3 - 5
boxscore
Thursday 2nd June
09
14:30
San Marino A Fortitudo Bologna (ITA) Fortitudo Bologna (ITA) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) 2 - 1 6
boxscore
10
15:30
Rimini
B
L&D Amsterdam (NED) L&D Amsterdam (NED) Buchbinder Legionaere (GER) Buchbinder Legionaere (GER) 1 - 0
boxscore
12
20:30
Rimini
B
Kotlarka Praha (CZE) Kotlarka Praha (CZE) A.S.D. Rimini (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) 0 - 4
boxscore
11
21:20
San Marino
A
Curaçao Neptunus (NED) Curaçao Neptunus (NED) T&A San Marino (SMR) T&A San Marino (SMR) 5 - 4 10
boxscore
Friday 3rd June
13
15:30
San Marino C Buchbinder Legionaere (GER) Buchbinder Legionaere (GER) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) VOITH Heidenheim Heideköpfe (GER) 0 - 2
boxscore
15
14:30
Rimini
Se
L&D Amsterdam (NED) L&D Amsterdam (NED) Curaçao Neptunus (NED) Curaçao Neptunus (NED) 11 - 7
boxscore
16
20:30
Rimini
Se
Fortitudo Bologna (ITA) Fortitudo Bologna (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) 2 - 4
boxscore
Saturday 4th June
14
11:00
San Marino C T&A San Marino (SMR) T&A San Marino (SMR) Kotlarka Praha (CZE) Kotlarka Praha (CZE) 10 - 6
boxscore
17
14:30
Rimini
Fi
Fortitudo Bologna (ITA) Fortitudo Bologna (ITA) Curaçao Neptunus (NED) Curaçao Neptunus (NED) 7 - 6
boxscore
18
15:30
San Marino
Fi
Buchbinder Legionaere (GER) Buchbinder Legionaere (GER) Kotlarka Praha (CZE) Kotlarka Praha (CZE) 7 - 2
boxscore
19
20:30
Rimini
Fi
A.S.D. Rimini (ITA) A.S.D. Rimini (ITA) L&D Amsterdam (NED) L&D Amsterdam (NED) 4 - 5 10
boxscore
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
In each game the home team is named first
* Home team decided by draw
**The game times and venues of the games 13 - 16 on Friday June 3 will be decided after the preliminary round